Yeni Ekonomi Okulu

Eğitimin Amacı:

 

Yeni Ekonomi Okulu, Yeni Ekonomi Derneği ve Akademi Beyoğlu iş birliğiyle hayata geçiyor. Okul, genç iş dünyası profesyonelleri ile üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak tasarlandı.

Kimler İçin Uygun?

Hedef kitlemiz: 18-34 Yaş aralığı öğrenci ve çalışanlar

Eğitim Hakkında Bilgiler:

Satranç oyununu geliştiren Hintli düşünür oyunun felsefesini iki yönden açıklar:

  • Birincisi bireysel olandır, “Kim iyi düşünür, kim iyi bilir, kim öngörüde bulunursa o kazanır. İşte hayat budur.” der.
  • İkincisi yönetimle ilgilidir, “Vezirin, kalelerin, fillerin, atların ve askerlerin yoksa sen bir hiçsin.” uyarısında bulunur.

Her şeyin hızlı şekilde geliştiği çağımızda değişimlere entegre ve öncü olabilmek için keşfetmek, tanımlamakve iletişim kurmak zorundayız. Bilim ve teknolojinin meydana getirdiğieğilimlerin fırsat ve tehditlerini değerlendirerek doğru konumlama yapmalıyız.

Yeni Ekonomi Okulu ile makroekonominin modern işleyişinin anlaşılması, yeni ekonominin dinamiklerinin fark edilmesi, yeni iş dünyası ile 21. yüzyıl yetkinlikleri ve mesleklerinin tanınması, yeni teknoloji ve sistemler ile meydana gelen dijitale dönüşüm sürecinin incelenmesi amaçlanıyor.  

Yeni Ekonomi Okulunda örnek olaylar incelenecek, sınıf içi araştırma ve geliştirmeler yapılacak, yarışmalar düzenlenecek ve proje temelli öğrenme uygulamaları yapılacaktır.

Eğitim Başlangıç:   22 Şubat 2019

Eğitim Süresi:  7,5 Saat | 5 Hafta |

Eğitimin Ücreti: Ücretsiz

Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2019

Eğitim Günü:    Cuma

Eğitim Saatleri:    18:30-20:00

Eğitim, Akademi Beyoğlu'da yapılacaktır.

Eğitimler; . Yeni Ekonomi Derneği Başkanı Mustafa Çetinkaya’nın koordinasyonunda yapılacak.