Tarih Kulübü

Beyoğlu Belediyesi Tarih Kulubü Açılıyor… 

Dünyanın önemli tarih merkezleri arasında yer alan İstanbul’un gözde ilçesi Beyoğlu, tarihin önemli olaylarına,  hikayelerine ve karakterlerine ev sahipliği yapmıştır.   
Farklı ülkelerden milyonlarca insanın ziyaret ettiği Beyoğlu’nun eski sokaklarından kimler geçti, hangi anıları biriktirdi, fark edilmeyen tarihi binalar yapımından kullanımına kimlerin anılarına şahitlik etti, bizden önce yaşayanların geçmişten geleceğe uzanan bu serüvene Tarih Kulübümüz ile şahitlik etmeye hazırlanıyoruz. 


Tarih Kulübümüz; İlçemiz sınırları içinde yaşayan çocuklarımız ve gençlerimize yönelik tarihi, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleyerek toplumumuzun önemli gördüğü günleri, olayları ve tarihi karakterleri üzerine düşünerek çeşitli faaliyetler ile hatırlatıp bilinmeyenleri öğretip tarihe ışık tutmada yardımcı olacaktır.  
Kulübümüzün etkinlikleri dönemsel ve sürekli olmak üzere programları yapılarak etkinlik içerisinde; sergiler, konferanslar, okuma grupları,  çeşitli atölyeler ve söyleşiler ile gençlerin katılımları sağlanacaktır.


Kayıt için; https://bit.ly/3gyVuad