Hakkımızda

Akademi Beyoğlu bakanlık, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile oluşturulan altyapısıyla yaşadığımız çağın olmazsa olmazı, Endüstri 4.0 etrafında gelişen yeni teknolojileri takip ederek ve deneyimleyerek Eğitim 4.0 a zemin hazırlayan alan olarak tasarlanmıştır.

Dijital çağın gereksinimlerine uygun şekilde tasarlanan akademide; yazılım kodlama, siber güvenlik, web arayüz, network sistemleri, e-spor sistemleri, dijital TV laboratuvarı, dijital radyo laboratuvar, robotik kodlama atölyesi ve green box gibi çok sayıda uygulama laboratuvarı ve atölyeler bulunmaktadır. Yazılımdan klasik sanatlara, müzikten yabancı dil ve üniversite hazırlık kurslarına kadar birçok alanda gençlere yönelik eğitimlerin yanı sıra Akademi Beyoğlu’nda söyleşi, panel gibi kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Başta gençler olmak üzere, kendini geliştirmek ve geleceğine yatırım yapmak isteyen tüm şehir sakinleri ve kültür-sanat, eğitim hayatı içinde yer alan sanatçılar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve “ben bir şey katabilirim” diyen herkese kapılarını açan Akademi Beyoğlu’nda 2018 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Akademi Beyoğlu,

Endüstri 4.0 etkisiyle, dijital teknolojilerden faydalanarak yeni dünyanın ihtiyaçlarına yanıt veren, deneyim temelli eğitim ve kişisel gelişimin yaygınlaşmasına zemin hazırlayarak Eğitim 4.0 alanında toplumsal farkındalık oluşturmayı,

Gençleri ihtiyaç duydukları alanlarda destekleyerek yeniçağın talep ettiği donanımda, insan kaynaklarının yetişmesini sağlayarak, is ve istihdama katkı sunmayı,

Kişisel gelişime zemin hazırlayacak, kültürel ve sosyal hayata katkı sağlayan aktiviteler gerçekleştirmeyi,

hedefleyerek Türkiye’nin en nitelikli yaygın eğitim platformu olmayı amaçlamaktadır.