Beyoğlu Belediyesi Sinema Kulübü kuruluyor


Beyoğlu'nda yaşayan veya eğitim gören sinema bölümü öğrencilerinin ya da bu sanata gönül veren/kariyer hedefi olan öğrencilerin çeşitli atölye ve etkinliklerle hem eğitim hem meslek hem de sosyal hayatlarına katkıda bulunmak ve Beyoğlu'nun sinema ile olan bağlarını güçlendirmek için Sinema Kulübü açılıyor.

Beyoğlu Sinema Kulübü, Beyoğlu'nda ikamet eden ve öğrenim gören sinema ile ilişkili öğrencilerin bir araya gelmesi ve onlara yönelik eğitim ve etkinlikleri kapsayan, teoride öğrenilen bilgilerin pratikte uygulanmasını amaç edinen bir kulüptür. 
Beyoğlu, Türk sinema tarihinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Öyle ki Türk Sineması bir dönem Beyoğlu'nun bir sokağı olan Yeşilçam ile anılmaktaydı. Bununla birlikte Beyoğlu birçok tarihi sinema salonuna ve sinema müzelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Beyoğlu Sinema Kulübü de semtin bütün bu zenginliğini genç sanatçı adaylarıyla işleyerek Türk Sineması için yeni yüzler yaratmayı hedeflemektedir. 
Sinemanın Bileşenleri Atölyesi ile sinema sanatını meydana getiren temel bileşenlerinin birer birer, detaylı bir şekilde eğitimleri verilecektir. 
Senaryo okumaları ile verilen senaryo eğitiminin pekişmesine yönelik teknik senaryo okumaları ve analizleri yapılacaktır. 
Set ziyaretleri öğrencilerin teorik eğitimleri almasının ardından bu bilgileri pratikte algılaması ve uygulanabilirlik kavramını görmeleri açısından dizi/film setlerine ziyaretler düzenlenecektir. 
Remake çalışmaları kült dizi/film sahneleri orjinaline sadık kalacak şekilde öğrenciler tarafından yeniden çekilecek ve bu süreçte onlara süpervizörlük edilecektir.
Kayıt için; https://t.co/OWoaQta7xJ