19 Mayıs Temalı Şiir Yarışması

19 Mayıs Temalı Şiir Yarışması Başlıyor!

 

Online olarak düzenlediğimiz yarışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. 19 Mayıs tarihinin önemine vurgu yapmak, istiklal mücadelesinin nasıl başladığını, nasıl kazanıldığını, özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve cumhuriyetin Türk Gençlerine emanet edildiğini gençlerimize hatırlatmak amacıyla “19 Mayıs” temalı şiir yarışması düzenliyoruz.

Gençlerimizin millî, ahlâki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetiştirilmesini sağlamak amacıyla yaptığımız çalışmaları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda da canlı tutarak kısıtlamaların devam ettiği bu günlerde vatan ve millet sevgisine olan bağlılığı canlı tutmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz.

5 Mayıs 2021 Çarşamba günü kayıtların başlayacağı yarışmanın başvuruları 16 Mayıs 2021 Pazar günü sonlanacak.Sosyal yaşantısını desteklemek isteyen ve yeteneğine güvenen 16-25 yaş arasındaki gençlerimizi ödüllü yarışmamıza bekliyoruz.

Seçici Jüri:

Sonnur Tekin​Akademi Beyoğlu Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni

Davut Civelek​: Akademi Beyoğlu Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni

Hakan Cora​Akademi Beyoğlu Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni

 

Birincilik Ödülü​: Akıllı Saat

İkincilik Ödülü​: Akıllı Saat

Üçüncülük Ödülü​: Akıllı Bileklik

 

• Yarışmaya katılacak olan eser daha önce herhangi bir platformda yayınlanmamış olmalıdır. 
• Şiirler dil, üslup, anlatım, içerik ve estetik olarak konu ile bütünleşmeli ve Türkçe dil bilgisi kurallarına uygun olarak yazılmalıdır. 
• Yarışmaya katılan şiir özgün olmalı, Türkçe ya da yabancı herhangi bir eserle bariz benzerlikler göstermemelidir. 
• İstenilen ölçüde yazılabilecek şiirler, bilgisayar ortamında “Times New Roman” yazı tipinde 12 punto, 1,5 satır aralığında A4 sayfa yapısında yazılmalı ve 2 sayfayı geçmemelidir.
• Beyoğlu Belediyesi ödül verme ya da sergilemeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanununun ilgili maddelerinde belirtilen şekillerde işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve sergileme hakkına sahiptir.

Yarışmaya katılmak için linke tıklayabilirsiniz: https://forms.gle/J9RyJ7pstgmNKPPJ6