Okul Başkanları Akademi Beyoğlu’nda Buluştu

Okul Başkanları Akademi Beyoğlu’nda Buluştu

Beyoğlu’nda bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liselerin Meclis Başkanları ile istişare toplantısında bir araya gelen Başkan Demircan, “Bu meclisin hedefi kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetler yapmak olabilir ama gerçek hedefi bir araya gelip bir şeyleri başarmaktır.” dedi.

Beyoğlu’nda bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liselerin Meclis Başkanları Akademi Beyoğlu’nda buluştu. Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gülşah Batal ve Beyoğlu Öğrenci Meclisi Başkanı Barbaros Yahya Kambur da katıldı. Toplantıda tek tek söz alan öğrenciler, okullarında hayata geçirdiği projeleri paylaşarak talep ve önerilerini dile getirdiler.

BU MECLİSİN HEDEFİ BİR ARAYA GELİP BİR ŞEYLERİ BAŞARMAKTIR

Bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmanın önemine dikkat çeken Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu meclisin hedefi kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetler yapmak olabilir ama gerçek hedefi bir araya gelip bir şeyleri başarmaktır. Bazen çok zor oluyor. İnsanlar bir araya gelip konuşmayı başarmıyorlar. Zaten bütün sorun buradan çıkıyor. Kimse kimseyi dinlemek istemiyor. Dinlemeyi bilmek lazım. Mecliste de uğultu olmalı. Kendi aranızda konuşmalısınız. Sonra bir şeyleri tartışmalısınız. Herkesin fikrine saygı gösterilmesi lazım. İnsanları harekete geçirecek olan da meclislerdir. Meclis kurmayı bilmek, toplantı yapmayı bilmek, söz dinlemeyi dinletmeyi bilmek lazım. Eğer bunlar yoksa kimseyle koordineli iş yapmayı bilmiyorsunuz demektir.” dedi.

“SİZLER GELECEKSİNİZ”

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ise öğrencilere seslenerek, “Misyonunuz yarın daha belirgin daha net daha güçlü olacak. Yarınki misyonun güçlü olabilmesi için bugünden hazırlanmanız lazım. Kendinizi geliştirmeniz lazım. Bunu yaparken de hayatın her diliminde toplumlar, insanlar ve ideolojiler arasında çekişmeler olmuştur, yarın da olacaktır. Çatışma belli bir boyuta kadar makul, hatta gerekli bir özellik. Önemli olan burada hakkaniyeti, dengeyi ve adaleti sağlayabilmek. Bugün 2018-2019 eğitim öğretim hayatı için bir yol belirlenmiş olacak ve bu çalışmaları hep beraber uygulamaya koyacağız. Sizler geleceksiniz, sizlerin donanımlı bireyler olarak yarınlara yürümesi bizlerin geleceği olacak.” ifadelerini kullandı.