Akademi Beyoğlu’nda Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı!

Akademi Beyoğlu’nda Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı!

MEB ile yapılan protokol sayesinde Beyoğlu’ndaki gençler geleceğin dilini öğreniyor.

Akademi Beyoğlu MEB ile yapılan protokol ile birlikte artık Robotik Kodlama eğitimi vermeye başladı. Gençler günümüzün ve geleceğin dili olan robotik kodlamayı en son teknoloji  ve modern sınıflarda öğrenmeye başladı. 
 

Robotik Nedir?

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Mekanizmaların tasarımı, kontrol edilebilmeleri için yapılarına elektronik donanımların eklenmesi, dijital ortamda kontrollerinin sağlanması ve belirli ortamlarda belirli koşullara göre çalışmaları baz alındığında bu alan makine, mekatronik, bilgisayar, yazılım, kontrol ve otomasyon, uzay ve havacılık, elektrik-elektronik gibi birçok mühendislik disiplinini bir arada toplamaktadır.

 

Robotik Sistemler Nelerdir?

Robot: sensörleri ile çevresini algılayan, algıladıklarını yorumlayan, yorumlama sonucu bir karar veren, verdiği kararı bir çıkış sinyali ile üreten aygıtlara robot denir. Robotlar bu çıkış sinyalini bir motor, LED veya herhangi bir aktüatör ile verebilir. Otonom karar veremeyen aygıtlar robot değildir.